Herdenking Kapelle 2025
%20(1).jpeg)
.jpeg)
Een gemeenschap met trots
Tijdens de officiële herdenking klinkt het Wilhelmus, gevolgd door de Marseillaise en ook het Marokkaanse volkslied. De Marokkaanse ambassadeur spreekt in zijn toespraak over verbondenheid en gedeeld verleden.
.jpeg)
In het publiek zitten dit jaar opvallend veel genodigden van Marokkaanse afkomst. Voor hen is deze dag niet alleen een moment van herdenking, maar ook van erkenning.
"Onze voorouders hebben bijgedragen aan de vrijheid van dit continent. Dat maakt ons trots”.
.jpeg)
Meer lezen
Interessante nieuwtjes
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws en ontwikkelingen binnen het Multicultureel Netwerk Defensie. Ontdek onze initiatieven, successen en verhalen die bijdragen aan een inclusieve en diverse Defensieorganisatie.

Een Inclusieve Blik op het Koloniale Verleden
Op 3 mei was hetMulticultureel Netwerk Defensie, samen met het Caribisch Netwerk Politie, Moluks netwerk politie en de brandweer vertegenwoordigd bij de Nationale Herdenking van het Nederlands koloniaal verleden op De Dam in Amsterdam. Deze herdenking wordt georganiseerd door de stichting 3 mei een liefdevol verzoek. Een initiatief dat sinds 2020 aandacht vraagt voor het ontbreken van een inclusieve nationale herdenkingsdag voor de Nederlandse koloniale geschiedenis.
